T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü Konya Numune Hastanesi


T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü Konya Numune Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Evde Sağlık Hizmetleri

Güncelleme Tarihi: 01/10/2018

Sağlık Bakanlığı 10.03.2005 tarih ve 25751 sayılı 'Evde Sağlık Hizmetleri Sunumu Hakkında Yönetmelik' gereği, hastanemizde uzman hizmet ekibimizle Evde Sağlık Hizmeti sunulmaya başlanmıştır. Hizmet Ekibimiz 3 doktor (2 uzman ve 1 pratisyen hekim), 3 hemşire, 1 ebe, 2 sağlık memur, 1 evde sağlık bakım teknikeri ve 2 şoförden oluşmaktadır.

Evde Sağlık Hizmetleri Birimi'nin verdiği tüm hizmetler ücretsizdir.

Evde Sağlık Hizmeti Nedir?

Evde Sağlık Hizmeti, yatağa bağımlı ve kronik(süreğen) hastalığı bulunan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında sunulmasıdır. Tanısı konulmuş hastaların düzenlenmiş olan tedavisinin takibi, uygulanması ve eğitimleri sağlanmaktadır.

Evde Sağlık Hizmetinin Amaçları Nelerdir?

·         Tedavinin takibi,

·         Tahlillerin yapılması,

·         Tıbbi malzeme ihtiyaçlarının saptanması,

·         İlaç ve tıbbi malzeme heyet raporlarının düzenlenmesi ve yenilenmesi,

·         Sosyal ve psikolojik destek sağlanmasıdır.

Evde Sağlık Hizmetlerinden Kimler Faydalanabilir?

Bu hizmetten, kronik (süreğen) hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen veya yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda, başkasına bağımlı olan yatalak hastalar yararlanabilmektedir.

Hekim tarafından evde tedavileri uygun görülen hastaların takip ve tedavileri Evde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından sağlanabilmektedir.

Evde Sağlık Hizmetleri Birimine Başvuru Nasıl Yapılır?

Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız veya yakınları hastanemizdeki “Evde Sağlık Hizmetleri Birimi” ne nüfus cüzdanı ile başvurabilir.

Ekibimiz, başvuru yapan hasta ya da hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese giderek, hastanın genel değerlendirmesini yapmakta ve takip programından yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir.Hastanın evde hangi sıklıkla ziyaret edilmesi gerektiğini, bakım ve tedavi planı doğrultusunda evde sağlık hizmetleri ekibi planlamaktadır.

İhtiyaç görülen hastalarımıza sosyal çalışmacı, psikolog tarafından değerlendirme ve destek sağlanmaktadır.Hastanemizde Evde Sağlık Hizmetleri Birimi hafta içi 08.00-17.00 mesai saatlerinde hizmet vermektedir.Hastaların acil durumlarında hastanemiz Acil Polikliniğine ve 112 Acil Hizmetlere başvuru yapabilirsiniz.

Evde sağlık hizmeti almak için 444 38 33 numaralı numaradan başvurunuzu yapabilirsiniz.

İrtibat:

Konya Numune Hastanesi : 0332 235 45 00 Dahili No: 5600

Evde Sağlık Hizmetleri  : 444 38 33